Schüco Corona SI 82 Passiv- Inovatívny okenný systém pre najvyššie nároky na tepelnú izoláciu

Z plastového profilu Corona SI 82 Passiv sa vyrábajú energeticky úsporné okná, ktoré sa vyznačujú predovšetkým maximálnou energetickou úspornosťou.

Energia

Okná Schüco Corona SI 82 passiv sa vyrábajú z inovatívneho 6/7 – komorového profilového systému, ktorý je podľa statických požiadavok vyztužený protikorózne upravenými oceľovými výztužami. Vynikajúce tepelnoizolačné parametre, ako i ochranu pred nadmerným hlukom, zabezpečujú okrem 6/7-komorového profilu aj 3 štádia tesnení, dva dorazové a jedno stredové. Okná SI 82 passiv, osadené zasklením s Ug=0,6 W/m2K s dištančnými rámikmi SWISSPACER V a tepelnoizolačnými vložkami okolo zasklenia sú vhodné pre zabudovanie do nízkoenergetických a energeticky pasívnych stavieb. Tvary krídla "Classic" a "Rondo" predstavujú modernú okennú optiku, ktorá ešte viac redukuje pohľadové šírky už aj tak štíhlych kontúr profilu. Biele okná sa dodávajú s bledosivým tesnením, farebné s čiernym tesnením. Okná sú štandardne vybavené celoobvodovým systémovým kovaním Schüco VarioTec, s možnosťou nastavenia prítlaku krídla ku rámu okna, poistkou proti chybnej manipulácii a dvomi hríbikovými uzávermi u otváravosklopných krídiel. Ku oknám SI 82 passiv je k dispozícii široká paleta drevodekorov, ktoré predstavujú cenovo výhodnú alternatívu ku dreveným eurooknám. Rozsiahly sortiment príslušenstva dopľňa komplexnosť produktovej ponuky a zvyšuje úžitkovú hodnotu okien.

Technické údaje

Vlastnosť Norma Hodnota / trieda
Odolnosť proti zaťaženiu vetrom EN 12210 trieda 5
Vodotesnosť EN 12208 trieda E750
Prievzdušnosť EN 12207 trieda 4
Ovládacia sila EN 13115 trieda 4
Mechanická pevnosť EN 13115 trieda 4
Odolnosť proti opak. otváraniu a zatváraniu EN 12400 trieda 2
Súčiniteľ prechodu tepla EN ISO 10077-1 Uf=1,0 W/m2K
Uw=0,8 W/m2K

Uf - pri pohľadovej šírke rámu a krídla 120 mm
Uw - pri normovom rozmere okna 1230×1480 mm, zasklení Ug=0,6 W/m2K a plastovom dištančnom rámiku (psí=0,032 W/mK)


Farebné možnosti

Farby dotvárajú architektúru a zásadným spôsobom ovplyvňujú celkovú estetiku stavby. U nás si môžete vybrať zo štandardnej bielej farby (RAL 9016), jednostrannej, alebo obojstrannej laminácie (34 drevodekorov a RAL farieb), opláštenia plastového profilu ALU-clipom (cca. 220 RAL farieb a eloxov), ako aj nástreku plastového profilu farbami podľa RAL vzorkovníka. Jednostranná laminácia je aplikovaná na biely plastový profil, obojstranná laminácia na hnedý plastový profil.