Schüco Living Alu Inside 

Plastové okná SCHÜCO LivIng Alu Inside sa vyrábajú z inovatívneho 7-komorového profilového systému, ktorý dosahuje vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti so súčiniteľom prechodu tepla rámom UF až 0,79 W/m2K.. Je to okenný systém, ktorý sa vyznačuje predovšetkým maximálnou energetickou úspornosťou.

Súkromní zákazníci,Okná a dvere,Produkty,Okná,Plastové systémy,Corona SI 82+

Inovatívnou technológiou výroby rámov Schüco nastoľuje nové merítka. Na základe novej technológie spájania plastu a hliníka sa podarilo skĺbiť presvedčivo subtílne okenné konštrukcie s najvyššími tepelno-izolačnými vlastnosťami.

 Sedem komôr, masívna stavebná hĺbka profilu a 3 štádia tesnení zabezpečujú okrem vynikajúcej energetickej hospodárnosti i nadštandardnú ochranu pred hlukom. Technológia integrovaných hliníkových výstuží garantuje tvarovú stálosť profilov. U veľkých rozmerov sa statická pevnosť krídiel dá vylepšiť vložením oceľovej výztuhy, resp. zlepením zasklenia s okenným krídlom. Systém SCHÜCO LivIng Alu Inside je plne kompatabilný so systémom SCHÜCO LivIng 82, čo sa konštrukcie, prídavných, spojovacích, statických profilov, tesnení a zasklievacích líšt týka.

Patentovaná spojovacia konštrukcia z plastu a hliníka vystužuje profily tak účinne, že narozdiel od konvenčných profilov,  je možné upustiť od použitia oceľových výstuh. Odstránenie týchto “tepelných mostov“ značne zvyšuje izolačnú schopnosť rámových profilov.

Okná SCHÜCO LivIng Alu Inside s tepelno-izolačnými vložkami, osadené zasklením so súčiniteľom prechodu tepla UG=0,6 W/m2K a dištančnými rámikmi SWISSPACER Ultimate, sú vhodné pre zabudovanie do nízkoenergetických a energeticky pasívnych domov (EPD), keďže ako u jedného z mála profilov na trhu sú súčiniteľe prechodu tepla rámu (UF) i okna (Uw) pod hodnotou 0,8 W/m2K. Okenný systém je certifikovaný inštitútom Passivhaus Darmstadt. Okná sú štandardne vybavené celoobvodovým kovaním Siegenia TITAN AF, s alternatívnou kovania SCHÜCO VarioTec, s možnosťou nastavenia prítlaku krídla ku rámu okna, poistkou proti chybnej manipulácii, dvomi hríbikovými uzávermi u otváravo-sklopných krídiel a množstvom ďaľších opcií kovania.

Napriek najlepším tepelno-izolačným vlastnostiam ostávajú profily rámov elegantné a štíhle a do Vašich miestností vpúšťajú mnoho svetla. Energeticky úsporné okná Thermo 8 Vás chránia pred hlukom, chladom a vlhkom prostredníctvom troch nezávislých úrovní tesnenia. Excelentné tepelno-izolačné vlastnosti vytvárajú z okien komfortné exkluzívne okná – pretože teplota vnútornej strany rámu ani v najtuhších zimách citeľne neklesá pod teplotu interiéru. Tým sa dlhodobo a účinne zabraňuje vzniku prievanu a tvorbe kondenzátu.

Okná Schüco LivIng Alu Inside vyrábame a ponúkame i vo variante s AL-opláštením zvonku (TopAlu), pozrite fotky v galérii produktu. ALU-clip je možné nalakovať na cca. 300 farieb a konštrukcie potom veľmi pripomínajú celohliníkové výplne otvorov.