Schüco Living 82 MD

Schüco Living 82 MD sú plastové okná so 7-komorovým systémom. Sedem komôr v rámovom profile zaisťuje maximálnu tepelnú izoláciu, a to až na úrovni pasívneho domu, ktorá bola doteraz bez nákladných doplnkových opatrení prakticky nemysliteľná.

S oknami Schüco získate tú najvyššiu kvalitu až do posledného detailu, pretože sú vybavené najnovšou technológiou tesnenia EPDM. Je to je svetová novinka, vyvinutá v spolupráci s firmou SEMPERIT. EPDM tesnenie má lepšiu tvarovú stálosť a dlhšiu životnosť než tesnenia na inej materiálovej báze. Výsledkom sú estetickejšie spoje tesnení v rohoch a ich lepšia tesnosť.

Plastové okná SCHÜCO LivIng 82 MD sú vyrobené z najnovšieho Schüco profilu, ktorý bol verejnosti predstavený na veľtrhu Fensterbau Frontale v Norimbergu r.2016.

Okná sú štandardne vybavené celoobvodovým kovaním Siegenia TITAN AF s dvomi hríbikovými uzávermi, s alternatívnou kovania SCHÜCO VarioTec s jedným hríbikovými uzáverom. Obidve s možnosťou nastavenia prítlaku krídla ku rámu okna, poistkou proti chybnej manipulácii, dvomi hríbikovými uzávermi u otváravo-sklopných krídiel a množstvom ďaľších opcií kovania.

Ak v profile LivIng 82 MD použijeme tepelnoizolačné vložky pod sklo, zasklenie 3-sklom s Ug=0,6 W/m2.K a dištančný medzisklenný rámik Swisspacer Ultimate s lineárnym súčiniteľom prestupu tepla Ψ=0,030 W/m.K, tak súčiniteľ prestupu tepla oknom Uw=0,8 W/m2.K (pri rozmere 1230 x 1480mm), čo umožňuje jeho zabudovanie do nízkoenergetických a energeticky pasívnych stavieb.  

Okná Schüco Living umožňujú vďaka inovatívnym technológiám výroby okien a rámov skombinovať moderný dizajn a subtílne pohľadové šírky s optimálnymi tepelno-izolačnými vlastnosťami. Napriek veľmi dobrým tepelno-izolačným vlastnostiam sú  profily rámov elegantné a štíhle a vpúšťajú do Vašich miestností mnoho svetla. Navyše použitie rôznych druhov laminovania, či už v odtieňoch blízkych RAL farbám alebo v podobe drevených imitácií, celkom osobitým spôsobom zdôrazňuje Vašu fasádu.

Popri vyspelej profilovej technológii ponúkajú energeticky úsporné okná Schüco Living vďaka trom nezávislým úrovniam tesnenia aj vysokú ochranu proti hluku a poveternostným vplyvom.

Vlastnosti a výhody

  • vylepšený súčiniteľ prestupu tepla rámom od Uf=0,96 W/m2.K (pri pohľadovej šírke profilov 120 mm)
  • väčší presahu rámu a krídla v exteriéri (8 mm), zmena tvaru stredového tesnenia a väčšie funkčné rozsahy u interiérového a exteriérového dorazového tesnenia. Toto má za následok zvýšenú tesnosť okien
  • zvárateľné EPDM tesnenia
  • možnosti tmavošedého základného profilu u obojstrannej laminácie. Najmä u šedých laminácii vyzerá táto farebná varianta veľmi elegantne